Lucie Doušová

Žena, máma, podnikatelka… jak to vše skloubit dohromady? 2.díl – rozhovor s Lenkou Legátovou

Proč jsi začala při ma  teřské dovolené podnikat a jak dlouho už to trvá?

Podnikám od roku 2012. A podnikat jsem začala díky souhře několika událostí. Měla jsem pocit, že potřebuji ještě něco dělat a dostala jsem nabídku, kterou jsem využila v ten správný čas.

Co byl ten hlavní impuls pustit se do toho naplno, uvést nápad do reality?

Hlavní impuls byla nabídka od mojí mámy, díky které to vlastně všechno začalo. Já se pak do celého projektu zakousla a nepustila 🙂 i když proti mě stály všechny možné okolnosti. Malé čtyřměsíční dítě, peníze našetřené žádné,…ale díky nápadům, pozitivní energii a chuti to dokázat, to klaplo.

Co bylo do dnešního dne na Tvé podnikatelské cestě to nejtěžší, s čím bylo třeba se vyrovnat?

Nejtěžší bylo skloubit péči o malou a práci. Neměla jsem kolem sebe v té 12074987_911534815550837_7988594622156909945_ndobě nikoho kromě partnera, který byl celý den v práci. Brala jsem tedy malou sebou. Plánovala jsem kd  y spí, kdy jí a podle toho určila otevírací dobu. Ale veř, že to byl pořádný hukot. Jak už sama znáš, dítě zrovna nespí podle toho kdy je potřeba 😀 Ale musím poděkovat vše svým zákaznicím, které měly pro mě pochopení a malá jim nepřekážela, i když se jim občas připletla pod šaty.

Co byl ten nejkrásnější zážitek?

Nejkrásnějš532833_4804091986112_695523114_ní zážitek? Pro mě je každá povedená svatba tím nejkrásnějším zážitkem. Moji zákazníci, kteří vracejí šaty s tím blaženým úsměvem, že vše klaplo, jejich den „D“ byl perfektní a jejich okolí jim vysmeklo poklonu. A to, že se stále vracejí a doporučují dalším. Pokaždé si říkám, že to má smysl, a že to dělám dobře.

Chtěla´s to někdy vzdát?

Ano, a ne jednou. Hlavně kvůli dětem. Ale pak jsem sebrala všechny síly a v ten moment mě napadl vždycky nějaký zlepšovák. 

Jaké to je vědět, že se po mateřské dovolené nemusíš vracet do bývalé práce, ale místo toho být svou vlastní šéfovou?

Já to mám jinak. Chodím zpět do práce, kde jsem byla před mateřskou – i když jsem kývla na nižší pozici, a to hlavně kvůli času. A proč to dělám? Mám obrovský sen a k tomu mi chybí už „jen“ peníze. Proto svojí výplatu investuji dál, dál do svého snu.

Prozradíš nám, co je tím Tvým velkým snem? Nebo je to tajné? 🙂

Můj velký sen je vybudovat fungující firmu, kterou bych jednou moc ráda předala svým dcerám. Moc si to za ně přeji a doufám, že ony pak jednou předají tento rodinný klenot svým dcerám nebo snachám. Přeji si, aby firma měla dobré jméno, které se ponese několik generací. 

Kdybys byla znovu na začátku celé cesty, rozhodla by ses stejně? Pro vlastní podnik?

Po pravdě na tohle neumím odpovědět. Až budu na konci své cesty, zeptej se mne znovu, až budu vědět, jak to dopadne :))
Co bys poradila ženám, které přemýšlejí o tom něco svého začít? Jaké by mohly být jejich první kroky?

Věřím, že podnikat může každý. Chce to dobrý nápad, umět dobře nakládat s časem, odvahu to nevzdat hned při prvním neúspěchu, a v neposlední řadě pevné nervy.

Jaké vlastnosti jsou nejdůležitější pro úspěch?

Určitě cit pro to využít příležitosti v ten správný  čas a špetka štěstí.

Jak si organP1120986izuješ/organizovala čas, aby ho bylo dostatek na práci i rodinu a nebylo nic zanedbané? Především v době, když byly děti malé? Máš nebo měla´s nějaké „vychytávky“? 🙂

Mojí největší vychytávkou je chůva. Stará se o moje děti v době, kdy jsem v salonu nebo v druhé práci. Posílila jsem svůj tým také o dva schopné lidi, kterým se dá věřit a o kterých vím, že mi nebudou házet klacky pod nohy.

Podnikání, rodina – to obojí zabere mnoho času a energie. Máš nějaký čas i sama pro sebe a jak se staráš o své zdraví?

Bohužel v současné době na sebe moc času nemám, ale do roku 2016 budu vstupovat s lepším časovým plánem  – rozhodla jsem se pracovní část výrazně zredukovat, více se věnovat salonu a rodině – to jsou moje priority. A taky chci začít běhat a jíst zdravě 😀

Podle toho co píšeš, máš opravdu hodně aktivit. Je mi jasné, že zákazníci nejsou zvědaví na unavenou paní salónu. V krásném salónu očekávají krásnou ženu s krásnou energií za každých okolností. Kde Ty pak čerpáš energii sama pro sebe v běžných dnech? A kde č  erpáš, když přijdou (nebo v minulosti přišly) dny náročnější, což se v podnikání někdy stane?   578597_536619393020830_2088236958_n

To je dobrá otázka. Teď se mi vybavila moje kolegyně ze salonu – Milena. Ta vždycky říká  , že by ráda věděla, kde pořád beru tolik energie, a jak to všechno stíhám. Je to tím, že dělám to, co mě baví a neskute  čně  naplňuje. Těším se na každého, kdo přijde a na každou další zakázku. Vlastně v práci relaxuji a dobíjím se. A když na mě padnou chmury, stačí mi procházka v přírodě v doprovodu dětí a psa. To je kombinace hned několika věcí najedno  u  – lásky, pohody a zábavy. Nedovolí mi přemýšlet negativně, a tak se vždycky vracím dobře naladěná a vím, že to  zase všechno zvládnu.

Chceš říci ještě něco dalšího, co by podle Tebe nemělo zůstat utajeno? 🙂 

Podnikání vás naučí myslet a žít jinak. Pokud máte chuť a odvahu, alespoň to zkuste. Ztratit m  ůžete jen peníze. Ale pocit, že jste to nikdy nezkusili a ono to mohlo vyjít, je určitě mnohem horší.

Přeji všem, co začínají mnoho štěstí, a pokud bych vás na vaší cestě mohla podpořit, nebojte se na mne obrátit.

10301439_777535528934005_2482479340472752665_n

Masarykvo náměstí 119, Blovice

http://www.svatebnisalon-blovice.cz/

https://www.facebook.com/svatebnisalonjas/?fref=ts

Otevírací doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
Sobota
14:00 – 18:00
14:00 – 17:00
14:00 – 18:00
14:00 – 17:00
10:00 – 12:00 14:00 – 17:00
pouze objednávky
Lucie Doušová
Miluji život a žiji ho naplno. Mou velkou vášní je jóga, zdravý životní styl a osobní rozvoj. Už vím, že když chci něco změnit, je potřeba začít u sebe. Také věřím, že jsou to maličkosti a radosti každého jednoho dne, které vytvářejí kvalitu celého našeho života ...
Komentáře