Lucie Doušová

Můj ZELENÝ PŘÍBĚH

O čem bude tenhle příběh? O mně, zdraví a zelených potravinách – mladém ječmeni a chlorelle. O mých více jak pětiletých skvělých přátelích.

Pokud čtete mé články, víte, že mě zajímá zdraví. V poslední době především to vnitřní – duševní. Intenzivně se věnuji józe a vnitřnímu seberozvoji. Především tím obohacuji svůj vlastní život, zkouším různé cesty, experimentuji. Co mi funguje, předávám dál na svých kurzech. To všechno můžu ale dělat jen pod jednou podmínkou – že mám zdravé tělo, plné energie. A jak jsem si všimla, už ani v mém věku (31) to není zdaleka tak samozřejmá věc. Naše tělo je zázrak. Nejen že bez něj nemůžeme naplno fungovat a tvořit ve svém životě, ale je i úžasným informačním mechanismem, když tzv. sejdeme z cesty. Tady mám na mysli především jeho signály na poli psychosomatiky.

Protože si tohle uvědomuji a svého těla si moc vážím, beru jako jasnou věc, že se o něj i úctyhodně starám a dopřávám mu už teď to nejlepší, co dovedu. Nečekám třeba do 50ti, až se objeví nějaký velký varovný signál, že něco není v pořádku. Uvědomuji si, že je to investice do budoucna. Investice do sebe a vlastně i sebeláska. Ano. Do jídla a všeho, co do sebe i na sebe dávám, investuji více peněz, než je zvykem. A dělám to ráda. 🙂 Kupuji pokud možno lokální produkty a biopotraviny, k tomu si dopřávám téměř denně zelené potraviny. Jsou mými společníky už více než 5 let a staly se nedílnou součástí mého jídelníčku. Pomohly mi po mnoha stránkách.

Tady je můj zelený příběh.

Potkali jsme se před pěti lety. To jsem ještě neměla děti a hledala se na poli pracovním. Bylo mi 26 let a co bylo tehdy dost zvláštní – moje snad nikdy nekončící únava a vyčerpání. Vždycky jsem si říkala: panebože, já snad ani nemůžu mít děti, protože to energeticky prostě nedám, když mám co dělat jen sama se sebou už teď. Přesně v té době jsem se potkala se zelenými potravinami a začala rovnou s ječmenem i chlorellou. A tady se začaly dít moje malé soukromé zázraky.

Zhruba po dvou až třech týdnech mi začala viditelně narůstat energie. Pamatuji si, že na mě ženy na mých powerjógových lekcích občas dost překvapeně hleděly a porůznu komentovaly, co že se to se mnou stalo, že je tak honím. 🙂  Během prvních třech měsíců mi ze života úplně zmizela chudokrevnost. Měla jsem rozbor krve před užíváním (ten byl dost tragický) a po třech měsících. Podle toho druhého jsem měla krev úplně ukázkovou. To trvá stále i přes mé druhé těhotenství. Mám vše co v těle být má, aniž bych musela použít jakýkoliv syntetický doplněk stravy z lékárny. To byl začátek.

Za co jsem zeleným potravinám opravdu velmi vděčná, je vymizení kompletně všech alergií (kromě koček). To nebylo ze dne na den. Ani po půl roce. Bylo to zhruba po roce a čtvrt, kdy jsem si uvědomila, že si úplně normálně užívám jara, následně i léta a nepotřebuji žádné pilulky, oční ani nosní kapky, nekýchám, nesvědí mě oči a skvěle se mi dýchá. Zmizela i alergie na bodnutí vosou a včelou – vyzkoušeno 🙂 Tento stav stále trvá. Hurá.

A pak je tu ještě jeden možná už trošku větší zázrak. Dlouhodobě jsem měla problémy s děložním čípkem. Už od puberty byly výsledky cytologie vždycky tak nějak na hraně, aby se ještě nekonal žádný zákrok ze strany lékařů, ale nebyla jsem ani zdravá. Jednoho dne se to ještě zhoršilo a já dostala „poukaz“ na konizaci děložního čípku do nemocnice. Podle lékařů jasný případ. Je třeba hospitalizace a zákrok. Lepší už to nebude. Spíš horší. Na můj dotaz, zda se tenhle stav může dát do pořádku sám od sebe, bez zákroku, přišla odpověď:  jasné NE.

Jenže to bych nebyla já, palice dubová, abych se nad tím nezamyslela. Podepsala jsem nějaký papír o odmítnutí zákroku a řekla si, že to půjde jinak. Že si přece nenechám řezat do svého těla už takhle mladá. Takže ruku v ruce s vírou ve vnitřní vedení a s obrovským strachem, jsem se pustila do vlastní cesty uzdravování. Na té cestě jsem použila několik metod. Ovšem co vnímám jako hlavní přínos, jsou právě zelené potraviny. Poradila jsem se s osobami, které mi k tomu měly co říct a zvýšila dávkování. Obrovsky se mi posílila imunita. Zhruba po půl roce jsem byla zdravá. Právě jsem v poslední fázi druhého těhotenství, zhruba čtyři roky po tomto uzdravení a můj čípek je stále na jedničku. Bez zákroku, bez léků. Paní doktorka ze mě byla po uzdravení velmi překvapená, dokonce mi sama osobně volala, že se asi stal nějaký zázrak. 🙂 Samozřejmě se ptala, co jsem dělala, že se to uzdravilo „samo“. Po mé informaci o zelených potravinách jen pokyvovala hlavou: „Jojo, to je možné, ono to souvisí s imunitou a přirozenou silou těla.“

To byly mé osobní malé zázraky. A protože zelené potraviny užívá mnoho mých blízkých, vím, že těch zázraků se děje daleko víc… O těch Vám ale možná napíšou někdy oni sami.

To všechno mě v posledních měsících zavedlo zpátky ke společnosti Green Ways, jejichž produktům i lidem věřím nejvíce, a začala jsem se zelené péči a výživě znovu věnovat nejen jako uživatel, ale i jako člověk, který chce jejich kouzlo nést dál. Kdo mě zná, ví, že bych nikdy nenabízela něco, v co nemám stoprocentní důvěru a vlastní zkušenost. Tady mám obojí. Pokud chcete nějaké konkrétní informace o zelených potravinách, můžete si je vygooglovat. Najdete toho spoustu. 😉 Pokud máte potřebu vzdát dík svému tělu za to, jak krásně funguje a jak Vám slouží anebo ho posílit, dodat energii, nasytit či vyčistit, tahle cesta funguje.

V případě, že byste ji chtěli vyzkoušet a poznat sami na sobě, co může přinést právě Vašemu tělu, velmi ráda Vás provedu. Stačí říct. Můj kontakt najdete tady.

Pečujte o své tělo, ať už jakoukoliv cestou. Zaslouží si to. 😉

Krásné léto přeji.

Lucie D.

Lucie Doušová
Miluji život a žiji ho naplno. Mou velkou vášní je jóga, zdravý životní styl a osobní rozvoj. Už vím, že když chci něco změnit, je potřeba začít u sebe. Také věřím, že jsou to maličkosti a radosti každého jednoho dne, které vytvářejí kvalitu celého našeho života ...
Komentáře